Bh. juniorke poražene od Makedonije

zenska nogometna reprezentacija u18

Ženska juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (U18) poražena od selekcije Makedonije s 2:1 (2:1) u 2. kolu UEFA razvojnog turnira u Zenici.

Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Makedonke su povele u 10. minuti golom Ilze Maksuti, tri munuta kasnije rezultat je izjednačila Lamia Rovčanin, a konačan rezultat za pobjedu gostujuće ekipe postigla je Jana Čubrinovska u 33. minuti.

U sudijskoj nadoknadi mlade bh. nogometašice propustile su priliku da iz penala izjednače rezultat, nakon što je Merjema Medić pogodila prečku.

U drugom susretu turnira Hrvatska je u Vogošći pobijedila Crnu Goru nakon boljeg izvođenja penala. Susret je u regularnom toku završen 1:1.

Nakon dva kola Hrvatska je prva na tabeli s pet bodova, BiH i Makedonija imaju po tri, dok je Crna Gora četvrta s jednim bodom.

Turnir se završava u subotu, 27. augusta. Na “Kamberović polju” će igrati BiH i Hrvatska (11 sati), dok se u Vogošći sastaju Makedonija i Crna Gora.