Engleski Premiership

Bizaran derbi Uniteda i Liverpoola: Više povreda nego udaraca u okvir gola

united_liverpool

Derbi susret između Manchester Uniteda i Liverpoola u okviru 27. kola engleske Premier lige završio je bez pobjednika. Na Old Traffordu mreže su mirovale, pa je susret završio sa 0:0.

Na Olf Traffordu tokom cijelog meča nije bilo većih prilika, a jedna od najneobičnijih situacija desila se u prvom poluvremenu, kad su izvršene su čak četiri prinudne izmjene, od čega je Ola Gunar Solskjear izvršio čak tri. U redovima Uniteda povrijedili su se Herrera, Mata i Lingaard, dok je sa druge strane van terena morao Firmino.

Zanimljivo, United je u prvom poluvremenu imao više povreda nego udaraca u okvir gola.

To se do kraja malo promijenilo, ali ne znatno. United je na kraju imao tri šuta, a Liverpool jedan u okvir gola.

Arsenal je na Emiratesu sa 2:0 savladao Southampton. Pitanje pobjednika “Topnici” su riješili nakon 17 minuta igre. Lacazzette je u 6. minuti pogodio za vodstvo, da bi Mkhitaryan u 17. minuti povisio na 2:0. Do kraja susreta rezultat se nije mijnjao. Sead Kolašinac za Arsenal je na terenu odigrao svih 90 minuta.