premijer liga bih

Borac golom Melega zadržao priključak za Sarajevom

New Project (21)

Aktuelni prvak BiH Borac, ostvario minimalnu pobjedu (1:0) protiv Rudara u utakmici 17. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su zadržali korak za trećeplasiranim Sarajevom i pozicijom koja vodi u Evropu.

Na Gradskom satdionu u Banjoj Luci Borac je poveo u 27. minuti. Zakarić je odlično spustio loptu za Melega, koji ju je poslao u praznu mrežu.

Gosti su imali veliku priliku za izjednačenje u 60. minuti, ali Knežević je katastrofalno reagovao.

Lukić je imao veliku šansu u 81. minuti da riješi, no nije ju iskoristio.

Ipak, gosti nisu imali snage da do kraja napravi išta konkretno. Završilo je 1:0.

Podsjećamo, u prvoj utakmici danas Posušje je savladao Leotar s 1:0, a pogodak je postigao Josip Barišić u 86. minuti. Željo je na Grbavici golovima Juričić i Zdunića bio bolji od Radnika (2:0).

Dvije utakmice odigrane su u subotu, a u derbiju kola Zrinjski je na Tušnju pobijedio Tuzla City sa 2:0 golovima Bilbije i Kamenara, te na taj način osigurao naslov jesenjeg prvaka.

Sarajevo je golom Cmiljanića u 90. minuti na Koševu savladalo Slobodu, dok su u prvom meču ovog kola Velež i Široki Brijeg u petak odigrali neriješeno 1:1.