banja luka

Borac pobijedio nakon četiri vezana remija

fk-borac-

Borac upisao trijumf nakon četiri vezana remija u ligi

U okviru 15. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri banjalučkog Borca dočekali su ekipu Posušja na Gradskom stadionu u Banja Luci. Borac je slavio rezultatom 3:0.

Tek u 30. minuti susreta viđena je prva ozbiljnija prilika na utakmici. Zakarić je ubacio iz slobodnog udarca, a Vranješ sa pet metara promašio.

U nastavku nešto konkretniji Borac. U 67. minuti susreta ofanziva favorizovane ekipe se konačno isplatila. Banjalučkoj ekipi prednost je donio Lukić.

Vojnović je loptu ubacio u kazneni prostor, Vranješ je promašio loptu, ali je ona stigla do Lukića, koji savladava gostujućeg golmana za vodstvo Borca.

Borac je prednost udvostručio u 83. minuti susreta, kada je mrežu Posušja pogodio Moraitis. Gol je uslijedio nakon kontra napada banjalučke ekipe. U 90. minuti susreta Vušurović je pogodio za konačnih 3-0, a Borac upisao trijumf nakon četiri vezana remija u ligi.