Premijer liga BiH

Borac prekinuo sjajni niz Zrinjskog, za čitav meč napravili samo tri faula

borac-zrinjski

Zanimljiv je statistički podatak da je sudija Zoran Grbić gostima iz Mostara svirao 22 prekršaja, a domaćinima tri. Gostima je, također, pokazao i četiri žuta kartona, a isključio je i pomoćnog trenera. Domaći su prošli bez javnih opomena. Zanimljiv kriterij…

Borac i Zrinjski su podijelili bodove u derbiju 25. kola m:tel Premijer lige BiH. Tako je prekinuta trijumfalna serija Plemića od 14 uzastopnih pobjeda.

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti u 14. minuti, Barišić nakon kornera glavom šutira iznad gola domaćih.

Četiri minute kasnije, Borac dolazi do vodstva. Loptu u prostor je dobio Ayaz, Šveđanin je zatim servirao loptu Lukiću, a kapiten Banjalučana pogodio donji kut gola Zrinjskog.

Zatim je Bilbija dva puta šutirao tik pored gola Borca, da bi Plemići uspjeli izjednačiti u 25. minuti. Ćorluka je ubacio, na pravom mjestu se našao Jukić i pogodio za 1:1.

Gosti su zatim imali sjajnu šansu u 38. minuti. Odlično je šutirao Jukić s ruba šesnaesterca, ali pogodio stativu. Mnogo sreće imali su domaći.

Do završetka poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

U drugom dijelu nije bilo golova, ali ni naročitih prilika. Zrinjski je djelovao konkretnije, ali uglavnom prijetio dalekometnim šutevima koje je uspješno krotio Ćetković. Vrijedi tek istaći šansu Bilbije u 82. minuti, kada je pogodio vanjski dio mreže Borca.

“Očito mi više udaramo nego drugi, ne znam više šta da kažem, sve ste vidjeli”, kazao je trener Zrinjskog Sergej Jakirović poslije utakmice, a na pitanje da da komentar o prekidu velike serije dao je zanimljiv odgovor: