premijer liga bih

Borac rutinski protiv Leotara

borac slavlje (1)

Borac se učvrstio na trećoj poziciji sa 40 osvojenih bodova i imaju pet bodova više u odnosu na Sarajevo

Fudbaleri Borca u okviru 23. kola m:tel Premijer lige BiH na svom su terenu večeras rezultatom 2:0 porazili Leotar.

Odigrali su izabranici Nemanje Miljanovića dobru utakmicu te zasluženo slavili pobjedu.

Borac je utakmicu otvorio ranim pogotkom. U 2. minuti utakmice Jovo Lukić pogodio je za vodstvo domaćeg tima.

U petoj minuti Ayaz je imao šansu, ali njegov udarac odlazi preko gola. U 14. minuti Brkić je imao šansu, ali nema promjene rezultata. U 25. minuti Meleg je urpoastio dobru šansu za domaće. Cvijanovićev udarac u 28. minuti odbranio je Puletić.

Leotar je najbolju šansu imao u 33. minuti. Todorović je pobjegao odbrani, ali glavom šutira pored gola.

Pobjedu domaćeg tima ovjerio je Ayaz pogotkom u 50. minuti susreta postavivši konačnih 2:0.

Leotar je do kraja susreta imao dvije dobre prilike, ali Todorović je u 63. minuti pogodio spoljni dio mreže, dok je Krstovski u 68. šutirao iz blizine, ali Ćetković mu je sjajno odbranio udarac.

Borac se učvrstio na trećoj poziciji sa 40 osvojenih bodova i imaju pet bodova više u odnosu na Sarajevo koje je na 4. poziciji. Sa druge strane, Leotar je na devetom mjestu sa 20 osvojenih bodova.