Borba za titulu se zahuktava: Zrinjski savladao Sarajevo na Koševu

sarajevo_zrinjski

Pogodio je Mandić u 52. minuti, a rezultat se do kraja nije mijenjao

Zrinjski je večeras priredio iznenađenje i pobijedio lidera Sarajevo na Koševu.

Meč je okončan rezultatom 0:1, čime se Zrinjski bodovno približio Sarajevu na šest bodova i vratio donekle nadu da do kraja može prestići bordo tim.

Iz nesadržajnog prvog poluvremena sve vrijedno pomena desilo se u finišu. Na prvu iole ozbiljnu priliku čekalo se do 38. minute kada je pokušao Stojanović, a njegov šut odbranio Brkić.

Dvije minute kasnije Rahmanović je loše šutirao iz povoljne pozicije. Lazić je u 51. zamalo pogodio vlastiti gol. Lopta je otišla u korner, a nakon ubačaja iz ugla gol za Zrinjski postiže Mandić.

Potom je na drugoj strani prijetio Hebibović, a Brkić ponovo odbranio. Zrinjski je nakon toga da li svjesno ili ne posjed prepustio domaćinu, ali prilika nije bilo pred Brkićevim golom. Dvanaest minuta prije kraja rezervista Velkoski nije uspio pogoditi nakon što je traljavo šutirao u izglednoj situaciji.