Bundesliga

Borussijin golman nije htio braniti penal Bayerovoj legendi

bor bay (1)

Bender je šutirao u stranu, a Burki je ostao na sredini gola nepomično

Borussia Dortmund pobijedila je Bayer Leverkusen 3:1 u posljednjem kolu Bundeslige. Borussia će u Ligu prvaka, a Bayer u Europa ligu.

Za domaćina je dva gola dao Erling Haland (5. i 84. minuta), a jedan je dodao Marco Reus u 51. minuti. Na kraju utakmice dogodila se lijepa gesta domaćina. Naime, u 89. minuti Bayer je izborio penal, a onda je trener gostiju Hannes Wolf uveo Larsa Bendera kako bi izveo penal.

Braća blizanci Lars i Sven Bender (32), obojica igrači Bayera, opraštaju se od profesionalnog igranja nogometa ove sezone.

Iz poštovanja prema Larsu Borussijin golman Roman Burki nije ni pokušao odbraniti penal. Bender je šutirao u stranu, a Burki je ostao na sredini gola nepomično. Nakon toga su se srdačno pozdravili.

Lars je od 2009. igrač Bayera i za klub je odigrao 341 utakmicu i zabio 26 golova. Njegov brat blizanac Sven je osam godina igrao za Borussiju, a u Bayer je stigao prije četiri godine.