olimpijske igre

Brazilci odbranili olimpijsko zlato, Španci imaju za čime žaliti

malcom (1)

Španci su u finišu imali još dvije velike šanse , no Gill u dva navrata bio neprecizan

Fudbaleri Brazila osvojili su zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju pobijedivši Španiju u finalu s 2:1. Utakmica je završena nakon produžetaka i 120 minuta igre.

Prvo pravo uzbuđenje viđeno je u 35. minuti kada je sudija Chris Beath nakon VAR intervencije dosudio penal za Brazil.

No, Richarlison je šutirao veoma loše i poslao loptu preko gola.

U drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Brazil dolazi u vodstvo. Dani Alves je asistirao za Matheusa Cunhu koji je pogodio za vodstvo Brazilaca.

Španija je u drugom dijelu krenula ofanzivnije i to im je donijelo poravnanje u 61. minuti. Asistirao je Carlos Soler, a gol zabio Mikel Oyarzabal.

Španci su u finišu imali još dvije velike šanse, no Bryan Gil je u dva navrata bio neprecizan. Gil je u 88. minutu fantastičnim udarcem pogodio samo prečku.

Trenutak odluke desio se u 108. minuti kada je Brazilac Malcom pobjegao odbrani Španije i pogodio za konačnih 2:1.

Brazilci su tako odbranili olimpijski titulu osvojenu u Riju 2016. godine, a prije toga su osvojali tri srebrne i dvije bronzane medalje.