Premijer liga BiH

Brković majstorskim golom srušio Borac i donio Posušju veliku pobjedu

posusje borac

Posušje je danas na Mokrom Docu s minimalnih 1:0 savladalo Borac u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, piše Scsport.ba.

Tako je ova ekipa možda napravila i ključni korak ka opstanku u elitnom rangu bh. fudbala, a do bodova je stigla potpuno zasluženo, nakon nevjerovatne dominacije nad Banjalučanima.

Heroj domaćih bio je danas rezervista Arijan Brković, koji je postigao majstorski gol u 72. minuti.

Posušje sada ima 34 boda i deveto je na tabeli, dok je Borac ostao drugi sa 55.

Utakmica je otvorena prilikom za Borac u 10. minuti. Nakon lijepe akcije je šutirao Lukić, ali je to zaustavio Kukić.

Posušje je prvi put prijetilo u 13. minuti nakon prekida. Horić je divno spustio loptu za Rozića, ali njegov šut je bio grozan iako oko njega nije bilo igrača Borca.

U 15. minuti je Boban pobjegao Laziću, koji ga nekako zaustavlja u posljednji tren. Boban proigrava Rozića, ali njegov šut brani Ćetković.

Nedugo zatim brzonogi Kulašin sjajno probija odbranu domaćina, ali potom loptu šalje malo pored stative.

Sporni trenutak viđen je u 34. minuti. Šutirao je Lučić s 20 metara te pogodio Predragovića i lopta se odbila u korner. Domaći su tražili penal jer su smatrali da je igrač Borca igrao rukom, žestoko su protestovali kod Admira Musića, ali on nije pokazao na bijelu tačku.

Fenomenalno u 37. minuti šutira Zvonimir Begić, ali to divnom paradom zaustavlja Ćetković.

U finišu poluvremena je golman Borca zaustavio i dobar pokušaj Milanovića iz slobodnjaka.

Nastavljena je dominacija Posušja i u drugom poluvremenu. U 55. minuti se ukazala iznenadna prilika za Rozića, no on opet jako loše šutira i šalje loptu preko gola.

Tri minute poslije Milanović nakon lijepog prodora šutira pravo u Ćetkovića. Bio je sebičan.

Jedan od rijetkih napada Borca viđen je u 62. minuti, kada Lukić slabo šutira glavom i loptu lagano kupi Kukić.

Radost na Mokrom Docu uslijedila je u 72. minuti. Kulašin je loše intervenisao nakon jednog centaršuta s desne strane, a loptu je na prsa primio Brković, te onda volej udarcem majstorski matirao Ćetkovića za 1:0!

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, osim jedne situacije u kaznenom prostoru Posušja. Horić je uklizao, a Mrkaić pao, ali Musić nije odlučio dosuditi penal za Borac iako je utisak da je osnova bilo.

Borac u narednom kolu dočekuje Slobodu, a u posljednjem gostuje Slogi, dok Posušje čekaju mečevi sa Željezničarom na Grbavici i Veležom kući.