Buffon: Još jedna godina da osvojim Ligu prvaka

buffon

Golman Juventusa Gianluigi Buffon izjavio je da ima još jednu godinu da osvoji Ligu prvaka nakon što je ‘stara dama’ sinoć poražena u finalu od Real Madrida 4:1 u glavnom gradu Velsa.

Legendarni čuvar mreže, koji ima 39. godina, nikada nije podigao pehar prestižnog klupskog takmičenja iako je s reprezentacijom Italije osvojio Svjetsko prvenstvo 2006. godine u Njemačkoj.

Sinoć su ‘Bianconeri’ izgubili peto uzastopno finale u Ligi prvaka.

– Imam još jednu godinu ugovora s Juventusom što znači da postoji šansa da osvojim Ligu prvaka. Priznajem da će biti teško napraviti nešto slično što smo uspjeli ove sezone, koja je bila nevjerovatna. Nažalost nismo uspjeli – rekao je Buffon za Sky Sport Italia.

Juventus je neprikosnoven u Seriji A, osvojili su šestu uzastopnu titulu nacionalnog prvenstva te treći zaredom Kup Italije, ali im je nedostajala Liga prvaka za trostruku krunu, prenosi Football Italia.

Buffon je ranije izjavio da će otići u penziju nakon svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine, kada će napuniti 40. godina.