Buffon oduševio nogometnu Evropu i u 38. godini života

buffon

Legendarni golman Juventusa Gianluigi Buffon na zalasku je karijere i ranije je najavio da će prestati braniti za klub i reprezentaciju 2018. godine.

Ipak, Buffon i u 38. godini života fantastično brani, a to je pokazao i u utakmici Lige prvaka u kojoj je njegov Juventus sinoć slavio sa 1:0 u gostima kod Lyona.

Evropski mediji su puni riječi hvale za golmana Juventusa koji je najzaslužniji što je njegova ekipa odnijela tri boda iz Francuske, iako su u drugom poluvremenu igrali sa igračem manje nakon što je usključen Mario Lemina.

Buffon je cijelim tokom utakmice imao niz izvanrednih odbrana kada su brojni navijači Lyona smatrali da će lopta definitivno završiti u mreži i već počeli slaviti.

U prvom poluvremenu italijanski golman je odbranio i jedanaesterac zvijezdi Lyona Alexandru Lacazetteu.

Buffona je nakon meča pohvalio i trener Juventusa Massimiliano Allegri.

“Naša mreža je večeras bila prazna isključivo zahvaljujući Buffonu. Trenutno imamo sedam bodova iz tri meča i u dobroj smo poziciji za prolaz dalje”, rekao je Allegri.