Čelik nastavio nevjerovatan niz, sada je sve u njegovim rukama

celik_siroki

Nogometaši Čelika stigli su do nove pobjede u Ligi za ostanak. Ovaj put Zeničani su uzeli tri boda u gostima kod Viteza, i tako u potpunosti okrenuli situaciju u svoju korist kada je opstanak u Premijer ligi u pitanju.

Golovim Jusića (15) i Haurdića (79) tim s Bilinog polja slavio je s 2:0, i sada tri kola prije kraja ima čak četiri boda više od Viteza koji je pretposljednji na tabeli.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Zeničana, te šesta utakmica u nizu bez primljenog pogotka.

Mladost iz Doboja kod Kaknja minimalnom pobjedom nad Širokim (1:0) stigla je na čelo Lige za ostanak. Oba tima sada su poravnata i imaju po 35 bodova, devet više od opasne zone. Gol odluke postigao je Aganspahić još u 6. minutu susreta.

Olimpic je remijem kod Metalleghea (1:1) zadržao teoretske šanse za ostanak, no do kraja bi Vukovi morali dobiti sve utakmice, ali i da mu se poklope i ostali rezultati, prije svih Metalleghea i Viteza.

Domaće je dana u vodstvo doveo Vidović za bijele tačke u 15. minutu, a Uzela je poravnao u 59. minutu susreta.