Čelik se vratio u život, ni Olimpic više nije otpisan

celik_siroki

Nogometaši zeničkog Čelika ostvarili su minimalnu, ali zlata vrijednu pobjedu u 5. kolu Lige za opstanak.

Zeničani su slavili protiv Širokog Brijega i tako povećali šanse za opstanak u elitnom razredu bh. nogometa.

Jedini gol na utakmici postigao je iskusni stoper Bojan Regoje u 8. minuti.

Aldin Šišić je ubacio iz kornera, a Regoje sjajnim volej udarcem sa nekih šest metara, matirao golmana Antonija Soldu.

NK Čelik – NK Široki Brijeg 1:0 [Golovi] (22.4… by clipsbh

Pobjeda Zeničana tim je veća kada se pogledaju rezultati u preostale dvije utakmice u Ligi za opstanak odigrane danas.

Naime, Vitez je izgubio na svom terenu od Olimpica, dok je Metalleghre remizirao protiv Mladosti kod kuće.

Vukovi s Otoke bili su skoro otpisani prije ovog kola, no iznenđujućom pobjedom u Vitezu od 2:0 ostavili su kakvu takvu nadu da se mogu spasiti, dok je Vitez došao u tešku situaciju, i do posljednjeg kola će voditi borbu s Čelikom i Metallegheom za opstanak u ligi. Strijelac oba gola za goste bio je Adnan Osmanović (u 33. i 74. minutu). Olimpic je od 44. minute igra s igračem manje, nakon što je isključen Milović.

Priliku da puno mirnije uđu u preostalih pet utakmica sezone imali su i igrači Metalleghea, no na svom travnjaku uspjeli su osvojiti samo bodo protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Utakmica je završila bez golova.