Čelik slavio protiv bezidejne Krčmarevićeve družine

celik-zeljo1

U posljednjem susretu 2. kola BHT Premijer lige za nogometaše Čelik je pred oko 7.500 gledalaca na Bilinom polju savladao Željezničar s 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Anel Dedić, i to u 83. minuti na asistenciju Ševke Okića.

Okić se tako iskupio za promašaj sa otvaranja, kada nije iskoristio grešku Jovana Blagojevića, koji je u 6. minuti pokušao odigrati povratnu loptu za Antonia Pavića. Samo je uposlio Okića, koji je sam ušao u 16-erac, ali je njegov šut golman Vedran Kjosevski odbranio nogom.

Kjosevski je i u 45. minuti odbranio šut Fenana Salčinovića sa oko 13 metara iskosa sa desne strane.

Pavić je u sudijskom dodatku, na ubacivanje Dženana Zajmovića, iz blizine šutirao glavom preko gola.

Čelik početkom drugog poluvremena nije iskoristio sličnu priliku kao i na otvaranju prvog. Nakon slobodnog udarca, Matej Rodin je u 51. minuti šutirao glavom, ali je golman Ratko Dujković izbio loptu, koja je išla uz samu lijevu stativu.

Nakon gola, Salko Jazvin je u 84. minuti šutirao iz mrtvog ugla sa desne strane, ali je lopta kroz peterac izašla iz kaznenog prostora. Čelik je do kraja uspio sačuvati prednost.

Sa druge strane ekipa Slobodana Krčmarevića nastavila je da pruža blijede partije.