Čelik u “završnom testu” savladao Iskru iz Bugojna

celik_zrinjski

Nogometaši Čelika u “generalki” pred nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH savladali su, danas u Zenici, ekipu bugojanske Iskre rezultatom 2:0, poluvrijeme 0:0.

Golove za Zeničane postigli su Nikolić u 58. minuti, nakon proigravanja od strane Salčinovića, te Jurina u 60.minuti, nakon što je iskoristio sjajno ubačenu loptu od Bevaba.

Trener Slaven Musa je utakmicu počeo sa sastavom Marković, Livančić, Pandža, Karamatić, Bevab, Šantić, Šišić, Dželmić, Salčinović, Čelik i Nikolić, i to je sastav sa osam novih igrača i tri igrača, koji su nastupali u jesenjem dijelu prvenstva. Nekoliko igrača koji su kasnije ušli u igru pokazali su da će konkurencija za mjesto u timu biti velika.

Gosti su samo u prvom dijelu bili ravnopravan protivnik, dok su u drugom dijelu dominirali domaćini sa dosta organiziranih napada.

Naredne subote, 17.februara, ekipa Čelika biće domaćin Vitezu, a onda im slijedi gostovanje kod GOŠK-a u Gabeli, te susreti sa ekipama Mladost iz Kaknja i Željezničar iz Sarajeva.