Celta priredila iznenađenje i slavila nad Barcelonom

celta-barca345

U posljednjem dvoboju 7. kola španskog nogometnog prvenstva Celta je u Vigu iznenađujuće pobijedila Barcelonu sa 4-3 (3-0).

Celta je put ka pobjedi iskrčila sredinom prvog poluvremena kada je u 10 minuta postigla tri gola, strijelci su bili Sisto (23), Aspas (31) i Mathieu (33-ag). Barcelona je nagovijestila mogući preokret s dva gola početkom drugog poluvremena preko Piquea (58) i Neymara (64-11m), ali ključnom se pokazala velika greška vratara Ter Stegena koji je prilikom ispucavanja jedne lopte pogodio Hernandeza (77) u glavu, a lopta se od igrača Celte odbila u mrežu za 4-2. U preostalom vremenu je Pique (87) svojim drugim golom uspio tek smanjiti na konačnih 4-3.

Barcelona je tako ostala četvrta na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i peti Villarreal. Dva boda više imaju madridski sastavi Atletico i Real, a jedan treća Sevilla. Celta je ovom pobjedom skočila na 10. mjesto sa 10 bodova.

Madridski Real izgubio je vodeću poziciju u prvenstvu nakon što su u 7. kolu na svom Santiago Bernabeu odigrao samo 1-1 (1-1) protiv Eibara. Gosti iz Baskije su poveli preko Frana Rica u 6. minuti, a iako je Real vrlo brzo izjednačio golom Balea u 17. minuti, rezultat se u posljednjih 75 minuta više nije mijenjao. Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za “kraljevski” klub.

Real sada ima 15 bodova, kao i njegov gradski suparnik Atletico koji je ranije u nedjelju kao gost svladao Valenciju sa 2-0 (0-0) golovima Grizemanna (63) i Gameira (90+2).

Rezultati 7. kola:

Valencia – Atletico Madrid 0-2 (Griezmann 63, Gameiro 90+2)
Real M. – Eibar 1-1 (Bale 17 / Fran Rico 6)
Malaga – Athletic 2-1 (Sandro 82, Duda 83 / Aduriz 3)
Espanyol – Villarreal 0-0
Celta – Barcelona 4-3 (Sisto 23, Aspas 31, Mathieu 33-ag, Hernandez 77 / Pique 58, 87, Neymar 64-11m)

Igrano u subotu:

Granada – Leganes 0-1 (Szymanowski 76)
Sevilla – Alaves 2-1 (Ben Yedder 74, 90+1 / Laguardia 84)
Osasuna – Las Palmas 2-2 (Roberto Torres 7–11m, Sergio Leon 45+1 / Gomez 57, Garcia 90+1)
Deportivo – Sporting 2-1 (Borges 35, Babel 90+2 / Alvarez 66)