euro 2020

Češka golovima Schicka savladala Škotsku u Glasgowu

scotland_v_czech_republic_-_uefa_euro_2020_group_d

Češka je rezultatom 2:0 savladala selekciju Škotske u prvom kolu Evropskog fudbalskog prvenstva (EURO 2020) i zauzela prvo mjesto u grupi “D”, javlja Anadolu Agency (AA).

Apsolutni heroj Češke Patrik Schick golovima u 42. i 52. minuti je donio uvjerljivu pobjedu svojoj nacionalnoj selekciji.

Prvo je u 42. minuti glavom u gol pospremio ubačaj s desne strane, a u 52. minuti češki napadač je savladao istrčalog škotskog golmana Davida Marshalla udarcem s centra terena.

Meč se igrao na stadionu “Hampden Park“ u Glasgowu pred 10.000 gledalaca.

Češka je lider grupe “D” nakon odigranog prvog kola, a na drugom mjestu je Engleska koja također ima tri boda. Hrvatska i Škotska su bez bodova.

U narednom kolu u grupi “D” Češka će 18. juna igrati protiv Hrvatske, a u britanskom derbiju će snage odmjeriti Engleska i Škotska.