turska liga

Četiri gola u paklenom derbiju Fenera i Bešiktaša, Pjanić igrao svih 90 minuta

pjanic anadoija

Bh. veznjak u dresu Besiktasa Miralem Pjanić igrao je cijeli meč

Fudbaleri Fenerbahcea su u velikom turskom derbiju u 17. kolu Spor Toto Super lige remizirali 2:2 s ekipom Bešiktaša, javlja Anadolu Agency (AA).

Na utakmici koja se igrala na stadionu “Ulker” u Istanbulu, Fenerbahce je poveo u 14. minuti golom Mesuta Ozila iz penala.

Bešiktaš je izjednačio golom Josefa u 25. minuti.

Ipak, samo pet minuta kasnije ekipa Fenera je ponovo povela pogotkom Mergima Berishe, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon nekoliko dobrih napada, Bešiktaš je u 59. minuti uspio izjednačiti na 2:2, a ponovo je strijelac bio Brazilac Josef.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao te su ekipe podijelile bodove u velikom turskom derbiju.

Bh. veznjak u dresu Bešiktaša Miralem Pjanić igrao je cijeli meč.

Fenerbahče trenutno zauzima 5. mjesto s 28 bodova, a Besiktas je deveti s 25.

Lider Super lige je Trabzonspor s 42 boda, a potom slijede Konyaspor s 33 te Basaksehir i Hatayspor s po 29.