baku

Chelsea u finalu Lige Evrope pregazio Arsenala

chelsea (1)

Sead Kolašinac, reprezentativac BiH odigrao je svih 90 minuta u dresu Topnika

Golovima Girouda (49. minuta), Pedra (60.) i Hazarda (65. iz penala i 72.), Chelsea je u londonskom finalu Lige Evrope pregazio gradskog rivala Arsenala. Završilo je 4:1 za Plavce na Olimpijskom stadionu u Bakuu.

Jedini gol za Arsenal postigao je Iwobi u 69. minutu utakmice.

Najbolji igrač utakmice bio je Belgijanac Eden Hazard koji je postigao dva gola i jednom asistirao.

Sead Kolašinac, reprezentativac BiH odigrao je svih 90 minuta u dresu Topnika. Bilo je to četvrto finale Lige Evrope za Unai Emery, trenera Arsenala i prvo koje je izgubio. Sa Sevillom je dobio prethodna tri.

Pobjedom protiv Arsenala nogometaši Chelsea osvojili su šesti evropski trofej u svojoj istoriji, pri čemu drugi naslov pobjednika Evropske lige nakon što su u ovom takmičenju pobijedili i 2013. godine.

Klub sa Stamford Bridgea može se pohvaliti i kako je jedan od tek četiri kluba koji je osvojio sva tri evropska kupa. To je uspjelo još jedino Ajaxu, Juventusu i Bayern.

Chelsea je osvojio Ligu prvaka 2012. godine, te Kupa kupova (1971. i 1998.), te jedan evropski Superkup (1998).