Chelsea “uklet” za Wengera

chelsea_3 copy

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je u gostima s 1:0 svladao Arsenal.

U 17. minuti Per Mertesacker je kao zadnji igrač obrane srušio napadača Chelseaja Diega Costu i “zaradio” izravan crveni karton.

Aktualni prvaci brojčanu prednost iskoristili su pet minuta kasnije kada za 1:0 pogađa Diego Costa, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Nakon dva uzastopna remija Arsenal je tako doživio još jedan neuspjeh i ostao na trećem mjestu ljestvice s 44 boda, koliko ima i drugi Manchester City, dok prvoplasirani Leicester ima tri boda više.

Chelsea je napredovao jedno mjesto i sada je trinaesti s 28 bodova.

U ranije odigranom susretu u nedjelju Swansea je u gostima svladao Everton 2:1. Swansea je petnaesti na ljestvici s 25 bodova, a Everton je tri mjesta iznad s 29.