premiership

City ponovo kiksao, Liverpool sada ima prednost kakvu nije imao niko u historiji

tottenham

Stvari po Manchester City krenule su loše kada je Zinchenko u 60. minuti dobio drugi žuti karton

Tottenham je savladao Manchestser City u derbiju 25. kola engleske Premier lige. Tim Josea Mourinha slavio je rezultatom 2:0.

Manchester City bolje je otvorio meč, a najbolju šansu u 40. minuti susreta imao je Ilkay Gundogan, koji nije uspio zabiti s penala nakon što je sudija konsultovao VAR sa dobrim zakašnjenjem.

Stvari po Manchester City krenule su loše kada je Zinchenko u 60. minuti dobio drugi žuti karton. Samo tri minuta poslije debitant Steven Bergwijn je pogodio za vodstvo “Spursa”.

Pobjedu Tottenhama ovjerio je Son Heung-Min u 71. minuti susreta pogodivši za 2:0. Manchester City do kraja susreta uprkos ofanzivnoj igri i nekoliko šuteva De Bruynea nije uspio postići ni počasni pogodak.

Tottenham je na 5.mjestu na tabeli sa 37 bodova i ima četiri manje u odnosu na Chelsea, koji se nalazi na četvrtom mjestu. Manchester City je na drugom mjestu sa 51 bodom, ali sa čak 22 boda manje u odnosu na Liverpool.