City se poigrao sa Crystal Palaceom, Klopp ostvario prvu pobjedu

liverpool

Jurgen Klopp ostvario je prvu pobjedu na klupi Liverpoola, Manchester City je bio ubjedljiv, a u četvrtfinale Liga kupa plasirao se i Southampton.

Liverpool je prvu radost novom treneru donio golom Clyne za minimalac protiv Bournemoutha na Anfield roudu.

City je lako savladao Crystal Palace 5:1 uz odličnu predstavu Kevina de Bruynea, dok je Southampton savladao Aston Vilu 2:1. U toku je duel Manchester Uniteda i Middlesbrougha.

Southampton je u drugom poluvremenu slomio goste iz Birmingema. Maja Yoshida i Graziano Pelle su donijeli nedostižnih 2:0, da bi Sincler iz penala u četvrtom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

City je već u prvom poluvremenu završio posao sa Palaceom. “Građani” su poveli preko Wilfreda Bonyja u 22. minutu, da bi minut prije pauze Kevin de Bruyne duplirao vodstvo.

Pola sata prije kraja De Bruyne se revanširao Kelechiju Iheanachu za prethodni gol te namjestio Nigerijcu pogodak za 3:0, da bi četvrti postigao Yaya Toure iz penala. Čast gostiju spasio je Delaney minut prije kraja, ali je u petom minutu nadoknade “petardu” donio Garcija.