Čudesni Messi u Madridu postigao 500. gol u karijeri

messi dres333

Čudesni Lionel Messi ponovno je srušio Real kao mnogo puta dosad. Međutim, ovog puta je nevjerovatni Argentinac zabio dva gola, a drugi u 92. minuti na Santiago Bernabeuu, čime je donio Barceloni zlatnu pobjedu 3:2 u borbi za naslov prvaka.

Također, bio je to 500. gol Messija u karijeri, a nije ni mogao poželjeti bolje mjesto i protivnika za takvo što.

Jedan od najboljih, a po mnogima i najbolji nogometaš u istoriji, zabio je 343 gola u Primeri, 94 u Ligi prvaka, 43 u Kupu kralja, 12 u španskom Superkupu, pet na Svjetskim klupskim prvenstvima i tri u evropskim Superkupovima.

Messi je dosad u sezoni zabio 74 gola u 75 utakmica za ekipu Luisa Enriquea, a upisao je i 28 asistencija. Također, gol zabija u prosjeku na svakih 86 minuta, što je doista nevjerovatan podatak, a pred sobom ima još sedam utakmica do kraja sezone.