Danska pobijedila Srbiju, Farska Ostrva ponovo bolja od Grčke

danska-srbija1111

Danci su u Kopenhagenu pobijedili Srbiju s 2-0 i ostali u igri za prva dva mjesta u grupi.

Prvi pogodak djelo je Yusufa Poulsena u 13. minuti, a onda je u 34. minuti srpski vratar Vladimir Stojković obranio penal Danielu Aggeru. Tri minute prije kraja Jakob Poulsen je potvrdio pobjedu Danaca.

Nijemci su na gostovanju kod Gibraltara slavili s 7:0, uz hat-trick Andrea Schuerrlea i promašeni penal Bastiana Schweinsteigera. U ovoj skupini Poljska je prva s 14 bodova, Njemačka ima 13, Škotska 11, a Irska devet bodova.

Dvije vodeće ekipe grupe  F, Sjeverna Irska i Rumunija, odigrali su u Belfastu 0:0, dok je Grčka pretpjela još jednu sramotu izgubivši na gostovanju kod Farskih otoka s 2:1.

U ovoj grupi Rumunija vodi s 14 bodova, Sjeverna Irska je druga s 13, Mađarska ima 11, a Grčka je zadnja sa samo dva boda.