bundesliga

Demirović prvi gol sezone postigao na gostovanju kod Borussie

New Project – 2022-01-14T224042.511

Dortmund je nakon poluvremena vodio 3:0

Fudbalski bh. reprezentativac Ermedin Demirović postigao je svoj prvijenac u dresu Freiburga ove sezone. Demirović je pogodio na gostovanju Dortmundu na Signal Iduna Parku.

Demirović ove sezone nije starter u Freiburgu, pa je njegov golgeterski učinak bio takav da je na prvi gol čekao čak do 19. kola. Ipak, uspio je okončati “post” na jednom od najtežih gostovanja u ligi.

Dortmund je nakon poluvremena vodio 3:0. Dva gola postigao je Thomas Meunier, te Erling Haaland.

Na startu drugog dijela Demirović je ušao s klupe.

U 61. minuti spretno je reagovao i matirao Gregora Kobela. Pogledajte GOL Demirovića na OVOM LINKU.

Borussia je na kraju slavila s 5:1. Pogodio je Haaland još jednom u 75. minutu, te Dahoud u 86. minutu utakmice. Borussia sada ima tri boda manje od Bayerna i utakmicu više.