Derbi je kad igraju Željo i Zrinjski: Plemići sa Grbavice odnijeli bod vrijedan titule

FNA_78019

Nogometaši Željezničara i Zrinjskog večeras su na Grbavici igrali neriješeno 2:2 u u derbiju 7. kola Lige za prvaka BiH.

Ovim rezultatom Mostarci su zadržali tri boda prednosti nad jedinim konkurentom za osvajanje treće uzastopne titule.

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Željezničar je poveo u 49. minuti golom Jadranka Bogičevića, nakon ubačaja Zakarića iz kornera.

“Plemići” su izjednačili u 67. minuti preko Nermina Hajdarevića, koji se najbolje snašao pred golom Željezničara i prizemnim udarcem je savladao Kjosevskog.

“Plavi” su ponovo došli do prednosti golom Asima Zeca u 79. minuti, nakon sjajnog prodora i asistencije Daniela Graovca.

Deset minuta kasnije Haris Handžić je pogodio mrežu Kjosevskog i izjednačio rezultat na konačnih 2:2.