Derbi na Old Traffordu završio bez pobjednika

giroud

Veliki derbi Premiershipa odigrali su danas na Old raffordu Manchester United i Arsenal.

Domaći su stigli do vodstva golom Mate u 68. minutu, no bez pobjede su ostali u 89. minuti kada je konačanih 1:1 postavio Giroud.

“Gledao sam najnesretnji tim na svijetu ove sezone”, kazao je nakon utakmice Jose Mourinho, čiji je tim nakon Stokea i Burnleya, ponovo nije uspio dominaciju na travnjaku pretvoriti u tri boda.

Dva ljuta neprijatelja Mourinho i Wenger rukovali su se prije utakmice, ali tako da jedan drugom nisu gledali u lice tokom tog čina.

mou_weng

Golom u finišu utakmice Giroud je postao igrač sa najviše postignutih golova u dresu Arsenala (u eri Premier lige) nakon ulaska s klupe. Giroudu je ovo bio 10 gol nakon ulaska s klupe, te je iza sebe ostavio “džokere” poput Nicklasa Bendtnera (9) i Kanua (9).

Giroud je zabio glavom iz svog prvog i jedinog udarca na gol u današnjem derbiju.

Njegovim su golom Topnici ubilježili i 17. utakmicu u nizu bez poraza u svim takmičenjima.