sp u kataru

Deschamps je povukao potez o kojem će se pričati

deschamps

Igrala se 40. minuta finala Svjetskog prvenstva kada je Didier Deschamps selektor Francuske povukao potez koji vjerovatno nikada do tada nije viđen u finalu nekog svjetskog prvenstva.

Njegova ekipa gubila je 0:2, a on je odlučio iz igre izbaciti dva igrača – Oliviera Girouda, napadača koji je do te utakmice bio zabio četiri gola i Ousmanea Dembelea.

U igru su ušli Randal Kolo Muani i Marcus Thuram.

U 79. minutu Randal Kolo Muani iznudio je penal u kaznenom prostoru Argentine koji je Kylian Mbappe pretvorio u gol, a samo dva minuta kasnije Marcus Thuram je asistirao Mbappeu za drugi gol Francuske kojim su izborili produžetke!