Desetkovani Crystal Palace ponizio Arsenal (VIDEO)

palace arsenal

Nogometaši Crystal Palacea savladali su Arsenal 3:0 u utakmici kojom je kompletirano je 32. kolo Premiershipa.

Arsenal je pokušao povezati dvije uzastopne pobjede na Selhurst Parku, ali umjesto toga dobio je novi težak udarac, posebno neugodan zbog činjenice da menadžer Crystal Palacea Sam Allardyce nije mogao računati na čak 11 povrijeđenih igrača za ovaj dvoboj.

Crystal Palace je jedva popunio klupu za rezerve, ali je odigrao hrabro i srčano, osvojivši tri važna boda u borbi za ostanak i pobijedivši Arsenal po prvi put od 1979. godine.

Andros Townsend je u 17. minuti doveo domaćine u prednost koja je udvostručena u 63. minuti kada je strijelac bio Yohan Cabaye (asistent za oba pogotka bio je Wilfried Zaha).

Sve nade Topnika da mogu do bilo kakvog pozitivnog rezultata raspršile su u 68. minuti kada je Townsend izborio, a Luka Milivojević realizirao jedanaesterac.