Di Francescu se ozbiljno ljulja pozicija, ne pomaže mu ni Džeko

romaaaa

Fudbaleri Rome remizirali su sa Chievom na domaćem terenu (2:2) u četvrtom kolu italijanske Serije A.

Roma je na samom startu došla do vodstva, koje je povećala, ali se u drugom poluvremenu sve raspalo za “Vučicu”.

Prednost polufinalisti Lige prvaka iz prošle godine doneo je El Shaarawy u 10. minutu, da bi 20 minuta kasnije bio Brajan Cristante na asistenciju Edina Džeke.

Niko nije očekivao da Chievo može da se vrati nakon pozamašnog zaostatka na poluvremenu, još i na gostovanju, ali su “leteći magarci” uspeli da se vrate i uzmu bod.

Slovenac Valter Birsa bio je precizan u 52. minutu, da bi na konačnih 2:2 izjednačio Stepinski u 83. minutu utakmice.

Nakon današnjeg posrtanja, ozbiljno se drma stolica Di Francescu. Doduše, ni njegovim najboljim igračima ne ide mnogo toga od noge ove sezone. Najbolji igrač Rome, Edin Džeko, je postigao tek jedan gol, dok je odbrana “Vučice” jedna od najlošijih u prvenstvu.

Roma je u ovoj sezoni Serije A zabiležila tek jedna trijumf, dok je Chievo i dalje u minusu sa bodovima, zbog prethodnih odluka italijanskog saveza.