Dijamant se vratio: Roma se iskalila na Palermu, Džeko dvostruki strijelac

dzeko pjanic roma

U posljednjem meču današnjeg programa 26. kola Serije A, Roma je na svom ”Olimpicu” deklasirala Palermo sa 5:0 i tako nastavila seriju pobjeda na domaćoj sceni.

U sjenci najnovijih dešavanja oko Francsca Tottija koji je odstranjen iz ekipe zbog sukoba s trenerom Spallettijem, prvo poluvrijeme obilježio je Edin Džeko. Bh. reprezentativac je u 30. minutu postigao vodeći gol, a samo dvije minute ranije uspio je promašiti nemoguće.

A, nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu, Džeko je asistirao Keiti za 2:0, da bi u periodu od 60. do 62. minuta Salah otklonio sve dileme sa svoja dva pogotka.

Tačku na ovaj susret je u samom finišu meča stavio Edin Džeko svojim drugim golom na utakmici za konačnih 5:0.

Džeko je s nova dva gola došao do brojke šest ove sezone u Seriji A. Gonzalo Higuain je nedostižan na čelu liste strijelaca s 24 gola. Prvi pratioci, Carlos Bacca i Paulo Dybala imaju po 11 golova manje na svom kontu.

Posljednji susret 26. kola u ponedjeljak igraju Napoli i Milan.