Šok za Zagrepčane

Dinamo poveo protiv Cityja, a onda ih je Gabriel Jesus ohladio

gabriel-jesus-city-dinamo

Gojak je odigrao 80 minuta, a Hajrović je ušao u 84. minuti za Dinamo

Zagrebački Dinamo je, uprkos sjajnom startu kampanje u Ligi prvaka, ostao i bez treće pozicije i eventualnog odlaska u Evropsku ligu.

Čak su i utakmicu protiv Manchester Cityja, koji, ruku na srce, nije izveo tako oslabljen sastav kao što se očekivalo, otvorili dobro. Dinamova senzacija, Dani Olmo, pogodio je u 10. minuti i izazvao oduševljenje na Maksimiru.

Držali su se Zagrepčani nekih 20-ak minuta, ali onda je sjajnu večer nagovijestio Brazilac Gabriel Jesus koji je glavom zatresao mrežu. Protestvovali su Dinamovci i tražili faul u napadu, ali sudija nije poništio pogodak.

Jesus je pogodio još dva puta, i to u prvih deset minuta drugog poluvremena, a tačku na i stavio je Phil Foden u 84. minuti.

Gojak je odigrao 80 minuta, a Hajrović je ušao u 84. minuti za Dinamo.

U drugom meču, Atalanta je u drugom poluvremenu na gostujućem terenu slomila Šahtar i ubjedljivo slavila 0:3.

Italijani su se tako plasirali u drugi krug Lige prvaka, dok će Ukrajinci u Evropsku ligu.