Dokle Messi? Čarobnjak nije izgubio magiju, luda završnica u Milanu (VIDEO)

messi slobodnjak

Leo Messi je neuništiv. Leo Messi zabio je prvi gol ove sezone u grupnoj fazi Lige prvaka. I to kakav.

Argentinski čarobnjak pogodio je u 31. minuti iz slobodnjaka za vodstvo Barcelone protiv PSV-a u grupi B.

Messi je tako postao drugi čovjek u istoriji Lige prvaka koji je pogodio u 14 sezona tog takmičenja u nizu.

Prvi kojem je to pošlo za rukom bio je legenda Real Madrida Raul Gonzalez.

Bio je to Argentincu čak 42. gol iz slobodnog udarca u karijeri.

Dembele je u 75. minutu pogodio za 2:0, a već u 77. bilo je 3:0. Opet Messi. 102. put u Ligi prvaka.

Umtiti je u 79. minutu dobio drugi žuti karton, nakon čega je Barcelona ostala sa 10 igrača u polju, no nije se to osjetilo na terenu.

Već u 87. minutu Messi je nastavio svoj majstorski ples, trećim golom na utakmici, a svojim 103. u Ligi prvaka, za konačnih 4:0.

Pored Barce i PSV-a, ovu sezonu u istom su terminu (od 18,55) otvorili još Inter i Tottenham.

Tim iz Londona poveo je na Meazzi u 53. minutu golom Eriksena.

I činilo se kako Tottenham slaviti na startu Lige prvaka, no onda je uslijedila luda završnica u Milanu. Prvo je Icardu u 86. izjednačio fantastičnim volej udarcem sa vrha kaznenog prostora.

A, onda je Vecino u 92. minutu pogodio za ekstazu na tribinama Meazze. Inter – Tottenham 2:1.