Dortmund slavio protiv Bayera, meč obilježio trener domaće ekipe

download (1)

U prvoj današnjoj utakmici 22. kola Bundeslige, Dortmund je kao gost savladao ekipu Leverkusena.

”Milioneri” iz Dortmunda učvrstili su se na drugom mjestu na tabeli Bundeslige, pošto su danas trijumfovali u Leverkusenu, rezultatom 1:0.

Nakon prvog poluvremena bez golova, u nastavku je gol odluke postigao Aubameyang u 64. minutu meča, poslije brze akcije gostiju i asistencije Durma sa lijeve strane – 0:1.

Tri minuta kasnije uslijedila je prava bura na terenu, u režiji nezadovoljnog trenera Leverkusena Rogera Schmidta, koji je zbog protesta zaradio isključenje, ali je odbio da napusti teren!

Arbitar je zbog toga donei odluku da do daljnjeg prekine ovaj meč, ali su se strasti ubrzo smirile i utakmica je nastavljena.

Do kraja Dortmund je uspio da zadrži stečenu prednost, a u samom finišu meča, Hernandez je propustio sjajnu priliku da ”Farmaceutima” donese izjednačenje. Njegov šut sa oko 14-15 metara završio je pored stative.

Ovom pobjedom Dortmund je stigao do 51 osvojenog boda, a Leverkusen je ostao na 35, na četvrtoj poziciji.