Drama u Super kupu Italije: Lazio slavio i sezonu otvorio trofejom

ciro

U finalu Super kupa Italije, Lazio je sa 2:3 savladao Juventus i osvojio prvi trofej u novoj sezoni.

Vodstvo “nebeskoplavim” donio je u 32. minuti Ciro Immobile pogodivši sa bijele tačke.  S rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a Lazio je uvećao prednost 54. minuti kada ponovo pogađa Immobile.

Zadnjih desetak minuta viđena je prava drama. Juventus preko Dybale smanjuje u 84. minuti na 2:1, da bi isti igrač u 90. minuti izjednačio iz penala.

Međutim, Rimljani su u trećoj minuti sudijske preko Murgije došli do gola koji im je donio pobjedu od 3:2.

U finalnoj utakmici prevladava je dosta oštra i gruba igra na obje strane, a u toj cijeloj gužvi Miralem Pjanić i Senad Lulić su dobili žute kartone. Lulić je igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Jordan Lukaku, dok je Pjanić odigrao cijelu utakmicu za Juventus.