Drina šokirala Slobodu na Tušnju

sloboda-drina tuzlanski

Iznenađenje 27. kolu BHT Premijer lige napravili su nogometaši Drine iz Zvornika koji su u Tuzli slavili nad Slobodom sa 2:0,

Slobodi je ovo treći poraz u posljednje četiri utakmice na Tušnju u Premijer ligi, te su Tuzlaci ovim kiksom napravili korak nazad u borbi za titulu prvaka. Sloboda tri kola prije kraja ima četiri boda manje od Zrinjskog kojem će gostovati u posljednjem kolu.

Izabranici Husrefa Musemića imali su blagu inicijativu u prvom poluvremenu, ali mreže su mirovale.

Na otvaranju drugog dijela Drina je povela preko Kuzmanovića koji je pogodio u 47. minuti.

Novi hladan tuš za domaće uslijedio je u 69. minuti kada je Stefanović pogodio za 2:0, što je bio i konačan rezultat.

Drina je upisala Pirovu pobjedu pošto je porazom od ekipe Mladosti u prethodnom kolu ispala iz lige.

Sarajevo rutinski protiv Veleža

U Mostaru, na stadionu “Vrapčići” već otpisani Velež je ugostio Sarajevo, koje nakon domaćeg poraza od Željezničara nije imalo pravo na kiks.

Bordo tim je odigrao prema očekivanjima, a već nakon prvog poluvremena postavljen je konačan rezultat 0:3 u korist gostiju.

Važan i vjerovatno presudan rezultat u borbi za opstanak ostvarila je Mladost iz Doboj Kaknja, koja je u neizvjesnom i zanimljivom meču savladala Travnik rezultatom 2:1 i tako skoro sigurno Travničane gurnula u niži rang takmičenja.

Radnik je u Bijeljinisavladao otpisani Rudar iz Prijedora 2:0.

Borac je pobijedio Slaviju u Banjoj Luci 2:1 i tako je prestigao na tabeli, a Banjalučani će nakon ovog kola biti bod ispred Slavije, na 10. poziciji, koja garantuje opstanak u ligi.