Turska liga

Drugo poluvrijeme kobno za Višću i Bajića: Galata preokretom do titule prvaka (VIDEO)

fatih-terim

U okviru pretposljednjeg, 33. kola turske Super Lige, Galatasaray je na svom stadionu dočekao ekipu Bašakšehira i preokretom u drugom poluvremenu osigurao titulu prvaka.

Utakmica je dobro počela za goste, već u 17. minuti susreta Riad Bajić postiže gol za 0:1. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, potpuni preokret. Igrači Bašakšehira ostali su paralizirani na terenu, a domaćini su pogađali čak četiri puta! Dva od četiri pogotka poništio je sudija Čakir nakon konsultacija s VAR tehnologijom, ali i dva preostala gola bila su dovoljna za slavlje.

Galatasaray je prvi na tabeli sa 69 bodova, dok drugoplasirani Basaksehir za koji nastupaju Bajić i Edin Višća ima 66 bodova. Kolo prije kraja turske Super lige na trećem mjestu nalazi se Besiktas dok je četvrti Trabzonspor.

Ovom pobjedom, kolo prije kraja Galata je osigurala prvo mjesto i 22. po redu titulu prvaka Turske.

Susret je obilježio ovaj sjajan pogodak Feghoulija za 1:1.