serija a

Džekin gol u sudačkoj nadoknadi za drugu pobjedu Rome

dzeko bologna

Džeko i društvo su i dalje bez poraza, učinak kakav nakon četiri kola imaju još samo Juve i Inter

U 4. kolu italijanske Serije A, Roma je na stadionu Renato Dall'Ara pobijedila Bolognu rezultatom 2:1.

Prvi dio okončan je bez golova.

Roma je povela u 49. minuti sjajnim golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca. Samo pet minuta kasnije dosuđen je sumnjiv penal za domaće koji je u gol pretvorio Nicola Sansone.

I kada se činilo da će završiti 1:1, u trećoj minuti sudijske nadoknade bh. reprezentativac Edin Džeko je na ubačaj Pellegrinija donio veliku pobjedu Rimljanima.

Roma je tako stigla do druge pobjede ove sezone i zasjela na četvrtu poziciju. Džeko i društvo su i dalje bez poraza, učinak kakav nakon četiri kola imaju još samo Juve i Inter.

Napoli je kao gost savladao Lecce rezultatom 4:1, a strijelci za Napolitance bili su Llorente u 28. i 82. minuti, Insigne iz penala u 40. i Ruiz u 52. minuti, dok je poraz domaćih ublažio Mancosu pogotkom iz jedanaesterca u 61. minuti.

U istom terminu igrali su i Sampdoria i Torino, a domaći su slavili sa 1:0 pogotkom Gabbiadinija u 56. minuti.