Džeko asistirao u visokoj pobjedi Rome, Šehić odbranama izluđivao napadače Atletica

roma

Nogometaši Rome večeras su u okviru 4. kola grupne faze Lige prvaka na svom Olimpicu ubjedljivo slavili rezultatom 3:0 protiv Chelseaja, a prvo ime meča bio je Stephan El Shaarawy sa dva postignuta gola.

Shaarawy je pogađao u 1. i 36. minuti, dok je konačan rezultat postigao Diego Perotti u 63. minuti utaknimce.

Edin Džeko je odigrao sjajnu utakmicu upisavši i jednu asistenciju za prvi gol Rome.

Najveće večerašnje iznenađenje priredio je Qarabaq koji je na gostovanju kod madridskog Atletica odigrao 1:1.

Obje ekipe su okončale utakmicu sa igračem manje, a na golu gostiju veoma dobro je branio bh. reprezentativac Ibrahim Šehić.

Sigurno pobjede su večeras zabilježili PSG protiv Anderlechta (5:0), Manchester United protiv Benfice (2:0) i Bayern na gostovanju kod Celtica (2:1).

Večeras su se okliznuli Juventus koji je kod Sportinga odigrao 1:1, kao i Barcelona koja u Pireju nije mogla savladati Olympiakos, završilo je 0:0.

Moskovski CSKA je slavio na gostovanju kod Basela sa 2:1.