Džeko asistirao za veliki preokret Rome

as roma

Fudbaleri Rome savladali su Genovu 3:2 nakon preokreta na gostovanju, u pretposljednjem meču 36. kola Serije A.

Rimljani su poveli već u šestom minutu golom Salaha, ali domaćin preokreće preko Tahtsidisa i Pavolettija 25 minuta prije kraja.

I kada se činilo da bi Roma mogla pokleknuti ponovno se ukazao veliki Francesco Totti koji je u igru ušao u 59. minuti umjesto Perottija.

Izborio je Totti slobodni udarac na nekih 20 metara iskosa s lijeve strane u 77. minuti. Izveo je to Daniele De Rossi i kratko dao do Tottija koji je topovski zabio u golmanov kut za izjednačenje. Totti je probao i tri minute kasnije, ali ovaj put nije bio precizan.

Roma je u 87. ipak stigla do pobjede. Edin Džeko je poslao loptu u šesnaesterac, a tamo ju je dočekao El Shaarawy i zabio u desne rašlje za slavlje ‘vučice’. U doslovno zadnjim sekundama Geona je imala veliku prilika za remi, no sjajno je Wojciech Szczesny obranio pokušaj koji si je stvorio Diego Capel.

Roma je tako na bar nekoliko sati stigla do druge pozicije na tabeli, koja vodi direktno u Ligu prvaka.

Ima bod više od Napolija, koji je sada pod velikim pritiskom uoči duela sa Atalantom od 21h na San Paolu.

S druge strane, Genova je poražena treći put u poslednja četiri kola, ali je daleko od zone ispadanja.

Srpski reprezentativac Darko Lazović je sa klupe za rezerve posmatrao poraz svog tima.