Džeko bolji od Lulića u gradskom derbiju

dzeko roma

Fudbaleri Rome slavili su u velikom rimskom derbiju protiv Lazija rezultatom 2:1. Susret se igrao pred punim tribinama stadiona “Olimpico“ na kojem je ovog puta Roma bila domaćin, javlja Anadolu Agency (AA).

Strijelci za slavlje “vučice“ u utakmici 12. kola italijanske Serije A bili su Diego Perotti iz penala u 49. minuti i Radja Nainggolan četiri minute kasnije. Jedini pogodak za “nebeskoplave“ postigao je Ciro Immobile sa bijele tačke u 72. minuti. U redovima pobjedničkog tima svih 90 minuta na terenu proveli su Edin Džeko, reprezentativac BiH i Aleksandar Kolarov, reprezentativac Srbije. Kod Lazija bh. reprezentativac i kapiten kluba Senad Lulić igrao je do 58. minute, dok je novopečeni srbijanski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao cijeli susret.

Poslije rimskog derbija Roma je na trećem mjestu sa 30 bodova, dva manje od lidera Napolija, dok Lazio na petoj poziciji ima 28 bodova.