Serija A: Roma kiksala, Džeko se zamalo potukao (VIDEO)

dzeko

Lider talijanskog nogometnog prvenstva Napoli pobijedio je na gostovanju Udinese 1-0 u susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pogodak odluke zabio je Jorginho u 33. minuti. Brazilac s talijanskom putovnicom je imao jedanaesterac, no njegov udarac je obranio Simone Scuffet. Ipak, Jorginho je ispravio pogrešku i odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Genoa je pod vodstvom novog trenera Davidea Bellardinija i drugi susret u nizu ostvarila pozitivan rezultat. U prošlom kolu je pobijedila Crotone, a sada je zaustavila Romu odigravši 1-1. Gosti su poveli u 59. minuti golom Stephana El Shaarawyja, a izjednačio je Gianluca Lapadula iz kaznenog udarca u 70. minuti. Jedanaesterac je skrivio Daniele De Rossi koji je pritom zaradio crveni karton.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka izbilo je koškanje između Džeke i Izza koji su i tokom utakmice imali nekoliko verbalnih duela.

U susretu između Milana i Torina nije bilo golova i to ponajviše zaslugom gostujućeg vratara Salvatorea Sirigua koji je branio sjajno. Igrači Milana imali su niz sjajnih prilika, ali je Sirigu branio sjajno.

Večeras se još sastaju Lazio i Fiorentina, te Juventus i Crotone, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Atalanta i Benevento.

Na ljestvici vodi Napoli sa 38 bodova, Inter je drugi s dva boda manje, a zatim slijede Juventus i Roma sa 31 bodom.