Džeko postigao dva gola u pobjedi Rome i srušio rekord Batistute

dzeko-2

Nastavlja se sjajna noć reprezentativaca BiH. Nakon što je dva gola postigao Vedad Ibišević, a po jedan Miralem Pjanić i Sead Kolašinac, red je došao i na kapitena naše selekcije Edina Džeku.

Roma je povela protiv Pescare sa 2:0 golovima Dijamanta u sedmoj i 11. minuti. Posebno je bio interesantan prvi gol gdje je naš kapiten u padu loptu zahvatio nogom.

Edin Džeko je s dva nova pogotka stigao do brojke od 17 golova ove sezone u svim natjecanjima. Time je nadmašio legendarnog Gabriela Batistutu koji je u sezoni 2000./2001. nakon prvih 20 utakmica imao 16 golova.

U 60. minuti utakmice gosti su smanjili na 2:1 golom Memushaja, da bi Perotti iz penala 11 minuta kasnije ponovo doveo Romu do dva gola prednosti.

Do kraja utakmice Pescara je uspjela samo smanjiti na 3:2 preko Caprarija, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ovom pobjedom Roma je izbila na drugo mjesto prvenstvene tabele sa četiri boda zaostatka za vodećim Juventusom.