Serija A

Džeko ušao sa klupe i asistirao za visoku pobjedu Rome protiv Udinesea (VIDEO)

dzeko

Fudbaleri Rome ostvarili su novu pobedu na svom Olimpicu, u 22. kolu Serije A bolji su bili od Udinesea rezultatom 3:0 (2:0).

Junak “vučice” bio je Veretout, strijelac dva pogotka, i to u prvoj četvrtini utakmice.

Već tada je Roma riješila pitanje pobjednika, a do kraja je umešno sačuvala stečena dva gola prednosti.

Prvi gol pao je već u 5. minutu.

Nekoliko puta je Roma pokušavala da ubaci loptu u kaznni prostor gostiju, a kada je to učinio Mancini, Veretout se izvio i zakucao loptu u mrežu.

U 12. minutu je sjajnu šansu imao Pellegrini, ali nije uspio da realizuje veoma izglednu priliku.

Ipak, u 25. minutu je dosuđen penal zbog prekršaja golmana nad Mkhitaryanom.

Najstrožu kaznu izveo je Veretout i bio vrlo siguran sa 11 metara.

Potom je Romi i poništen jedan pogodak, dok Udinese na drugoj strani nije imao odgovor.

Lijepu priliku iz slobodnog udarca propustio je Rodrigo de Paul iz slobodnog udarca u 57. minutu

Isti igrač je 20 minuta kasnije još jednom tukao sa distance, ali nije uspeo da savlada Lopeza.

Domaći tim je rutinski priveo meč kraju, a u 3. minutu nadoknade i potvrdio trijumf.

Pedro je natrčao na odbitak i sa ivice kaznenog prostora postigao gol za konačnih 3:0. Asistirao mu je Edin Džeko koji je u igru ušao u 69. minuti.