Roma na krilima Zmajeva stigla do osme uzastopne pobjede

džeko roma

Roma je slavila na gostovanju kod Udinesea 2:1 i tako stigla do osme uzastopne pobjede u Serie A.

Džeko je prvu priliku imao već u 3. minuti, ali udarac glavom s osam metara išao je ravno u golmana Karnezisa.

Perotti je zaprijetio u 10. minuti iskosa s desne strane, ali Karnezis je uspio to odbiti u korner. Vučica je do zasluženog vodstva stigla u 14. minuti kada je Salah proigrao Džeku koji je izbjegao opsajd i rutinski zabio sedmi gol sezone u Serie A u 14. minuti. U 20. minuti u sjajnoj se prilici našao El Shaarawy, ali nije bio precizan s 11 metara.

Udinese je prvi put zaprijetio u 30. minuti kada je iz daljine udarac isprobao Lodi, ali uz dosta sreće zaustavio je to Szczesny. Nastavak je puno bolje otvorio Udinese, prvo je u 48. minuti udarac Fernandesa s ruba šesnaesterca golman Rome odbio u korner nakon kojeg je Zapata bio najviši u skoku, ali njegov pokušaj glavom zaustavlja stativa.

Ipak, nakon tog pritiska opet je Roma preuzela glavnu riječ, a u 74. minuti zabili su i drugi gol.

Pjanić, koji je ušao samo četiri minute ranije, je sjajno pronašao Florenzija koji se oslobodio čuvara i lijepo pogodio za 2:0.

U 78. minuti Pjanić se mogao upisati u strijelce, ali udarac s 15 metara otišao je preko gola.

Udinese je u 85. minuti uspio smanjiti preko Fernandesa, kojem je loptu dobro primirio Zapata, ali više toga nije išlo.