Edin Džeko konačno zabio, Roma vezala četvrtu pobjedu

edin dzeko carpi

Edin Džeko konačno je zabio u dresu Rome, i to u pravom trenutku. Bh. reprezentativac zabio je u 84. minutu utakmice protiv Carpija za vodstvo Rimljana od 2:1. Džeko je gol proslavio kako to obično rade novopečene tate nogometaši – s palcem u ustima. Bio je to Edinu četvrti gol ove sezone. Prije večerašnjeg gola, posljednji put je zabio 21. novembra 2015. godine, također na gostovanju, protiv Bologne.

Roma je večeras savladala Carpi u veoma važnoj utakmici i nastavila nizati pobjede. Bila je to Vučici četvrta pobjeda u Seriji A u nizu, za povratak na treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka iduće sezone.

Nakon prvog dijela bez golova, Roma je povela golom Dignea u 56. minutu, da bi domaći izjednačili u 61. preko Lasagne.

Nakon što je Džeko ponovo vratio Rimljanima vodstvo u 84. minutu, samo minutu kasnije Salah je zabio za konačnih 3:1. Salah je bio asistent kod Džekinog gola, dok je Džeko učestvovao u akciji kod trećeg gola Rome.

Miralem Pjanić u igru je ušao u 45. minutu, dok je Ervin Zukanović meč odgledao s klupe za rezervne igrače.