turska superliga

Edin Džeko postigao gol u veoma važnoj pobjedi Fenerbahčea

Edin Džeko, kapiten Fenerbahčea i reprezentacije BiH, danas se ponovo upisao u strijelce u turskom prvenstvu.

Dijamant je danas pogodio protiv Rizespora čiji dres nosi još jedan bh. internacionalac Dal Varešanović.

Za Džeku je ovo bio 18. gol u turskom šampionatu do kojeg je došao u 65. minuti utakmice.

Bio je to gol za potpuni prekoret Fenerbahče koji je gubio 1:0 od 27. minute golom Mincheva. Izjednačenje za Fenerbahče donio je Dursun u 48. minuti utakmice.

Za konačnih 1:3 i pobjedu Fenera pogodio je Kahveci u sudijskoj nadoknadi.

Fenerbahčeu je pobjeda danas bila neophodna kako bi se vratio na prvo mjesto i preuzeo vrh tabele od Galatasaraya koji sada ima dva boda manje, a svoju utakmicu igra sutra.