Serie A

Edin Džeko strijelac u porazu Rome od Atalante

dzeko

Džeko je iskoristio grešku odbrane Atalante

Nogometaši Atalante savladali su Romu na svom terenu rezultatom 2:1 u sklopu 24. kola italijanske Serie A.

Nakon prvih 45 minuta vodili su gosti rezultatom 1:0, i to golom bh. reprezentativca i prvotimca Rome Edine Džeke.

Džeko je iskoristio grešku odbrane Atalante, te udarcem sa vrha kaznenog prostora zatresao mrežu domaćih u 45. minuti. Kapitenu bh. reprezentacije bio je to 14. pogodak u sezoni, odnosno 11. u Serie A. Tri gola je dao u Evropskoj ligi.

Već u petoj minuti nastavka meča Palomino je izjednačio, a pola sata prije kraja Pašalić je spektakularnim golom donio preokret svega 30 sekundi nakon što je ušao u igru.

Atalanta je nakon ovog trijumfa ostala na četvrtom mjestu Serie A, dok je Roma peta.