EURO 2020

Engleska u polufinalu nakon ubjedljive pobjede nad Ukrajinom

20210703_2_49043099_66670370_Web (1) (1)

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog fudbalskog prvenstva nakon ubjedljive pobjede nad Ukrajinom rezultatom 4:0, javlja Anadolu Agency (AA).

To znači da će se naći u polufinalu sa Danskom, koja je prethodno osigurala dalji plasman pobjedom nad Češkom.

Na olimpijskom stadionu u Rimu, već u 4. minutu utakmice četvrtine finala, Engleska je povela golom Harryja Kanea.

Nekoliko minuta kasnije, Ukrajina je preuzimala kontrolu, ali je Engleska opet vraćala. Neizvjesno je bilo do kraja prvog poluvremena, ali je ostalo vodstvo Engleske.

Odmah po početku drugog dijela meča, Engleska je povećala vodstvo uz pomoć pogodaka Harryja Maguirea u 46. minutu i ponovo Kanea u 50. minutu.

U 63. minutu, Jordan Henderson je za Engleze osigurao dodatnu prednost koja je sada bila četiri gola.

Polufinalne utakmice zakazane su za 6. jul (Italija – Španija) i 7. jul (Danska – Engleska) od 21 čas.

Finale će biti održano 11. jula takođe od 21 sat.